Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Çayeli Araç Kiralama

Çayeli Araç Kiralama hizmetleri veren firmalar arasında faaliyetlerini sürdüren Hanedan Car Rental olarak uygun fiyatlarımız ve kaliteli araçlarımız ile RİZE ilinde hizmetinizdeyiz.

Rize bölgesinde araç kiralama sektörünün önde gelen firmaları arasındayız. Bölgede yüksek fiyat politikası ile çalışan pek çok firmanın olduğunu bilmekteyiz. Tamamen şeffaf çalışma politikamız ile çıktığımız bu yolda sizlere en iyi hizmetleri yapmakta ve en kaliteli araçları sunmaktayız.Bölgeye yogun il dışından gelen olduğundan dolayı özellikle yaz dönemlerinde araç kiralama firmalarına talep artmaktadır. Trabzon havaalanına inen tüm misafirlerimizi havaalanında karşılayarak araçlarını teslim ediyoruz. Trabzon havaalanından dilerseniz araçları teslim alıp memleketinize geçebilirsiniz. Rize ilinde araç kiralama hizmetinin yoğun olduğu dönemlerde araçlardan mahrum kalmamak, magdur olmamak için lütfen erkenden ön rezervasyonunuzu ücretsiz bir şekilde Hanedan Car Rental sitelerinden yapın.

Rize ucuz araba kiralama için uygun bir şehir midir? Hem evet, hem hayır. Rize´de pek çok ucuz rent a car firması bulunmaktadır ama günün sonunda sürpriz yakıt maliyetleri veya sigorta cezalarının olmayacağını kimse garanti edemez. Bunun için RİZE araba kiralama alternatifleri arasından bir seçim yaparken hem fiyata hem de hizmet kalitesine bakmak gerekmektedir.

HANEDAN Karadeniz bölgesinin en kaliteli firması olarak sizlerin hizmetindedir.

--------

Çayeli´ni Tanıyalım

Eski çağlarda Kolhis kültür alanında ve eski Lazlar´ın yerleşim bölgesinde bulunan Mapaura, MS 1. yüzyılda Roma İmparatorluğu egemenliğine girdi. 6. yüzyıldaki Laz Savaşları sonucunda, Roma/Bizans İmparatorluğunun Karadeniz sahilindeki en son yerleşim noktası olma özelliğini kazandı. 1204 yılında Bizans imparatorluğunun geçici süreyle dağılması üzerine Trabzon´da kurulan Rum İmparatorluğu döneminde de Mapaura/Mapavri Rum egemenliğinin doğudaki son kalesi olarak kaldı. 1461’de II. Mehmed (Fatih)´in Trabzon devletini Osmanlı topraklarına katması üzerine Türk yönetimine girdi. Bunu izleyen yaklaşık 50 yıl boyunca Mapavri Osmanlı Devleti´nin Karadeniz kıyısındaki sınır noktası idi.

1622’de Abaza korsanlarının saldırısına uğrayarak yağmalandı. Şemsettin Sami, Kamasü’l-Alam’da, Mapavri’den "Trabzon vilayetinin Lazistan sancağının Rize kazasına bağlı bir nahiye" olarak söz eder.

I. Dünya Savaşı sırasında iki yıl süreyle Rus işgali altında kalan yöre 9 Mart 1918’de yeniden Türk idaresine girdi. İlçeyi Rize´ye bağlayan sahil yolu Rus işgali döneminde inşa edildi.

Mapavri 1878’de nahiye 1944’de Çaybaşı adıyla ilçe oldu. Sonradan adı Çayeli olarak değiştirildi.Köy adlarının büyük çoğunluğu Rumcadır; ancak az sayıda Lazca ve Ermenice yer adları da vardır. 20. yüzyıl başlarından önce Türkçe yer adı kaydedilmemiştir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Trabzon Şirket Aracı Kiralama Fiyatları
  Trabzon Şirket Aracı Kiralama Fiyatları almak adına işletmenizin ihtiyac duyduğu araç modeli ve kiralama süresini bize iletebilir ve en uygun fiyatlı Trabzon filo kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Tonya Oto Kiralama Fiyatları
  Tonya Oto Kiralama Fiyatları - Rent A Car Firması aramalarınızda Trabzon ilinde rastladığınız firmamız en uygun fiyatları bölgede sizlere sunan tek firmadır.
 • Akçaabat Araç Kiralama Fiyatları
  Akçaabat ilçesinde Araç Kiralama Fiyatları öğrenmek amacı ile web sitemizi ziyaret edebilir ve tüm araçlarımızın anlık olarak güncel fiyatlarını görebilirsiniz.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.