Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Çaykara Araç Kiralama

Çaykara Araç Kiralama - Rent a Car hizmetlerini alabileceğiniz, muhteşem araçların bulunduğu firmamızda sizlere uygun çözümler yer almaktadır.

Trabzon ili ve diğer karadeniz bölgesi illerinde pek çok aracı bulunan Hanedan araç kiralama Çaykara ilçesinde de hizmetlerini geniş araç filosu sayesinde sunabilmektedir. Araçlarımızı kısa dönem kiralama talepleri ile veyahut uzun dönem kiralama talepleri ile kiralayabilir ve rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Her kesime hitap eden araçlarımızı bulunmaktadır. Trabzon Havaalanı başta olmak üzere pek çok yerden araç teslimatı yapabilmekteyiz. Teslimat noktalarımız ile ilgili bilgi almak için ana sayfamızda yer alan ilgili bölümü inceleyebilir ve aklınıza takılan her türlü soru ve sorun için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Çaykara araç kiralama alanında günümüze, yöremize uygun araçlarımızla hizmetinizdeyiz. Herkes için uygun fiyatlı araçlarımız bulunmaktadır. Araç kiralama pazarında çok uzun yıllardır bulunan firmamız daima müşteri memnuniyetine önem vermiştir.

Sizlerde Trabzon ilinin neresinde olursanız olun muhteşem filomuzda yer alan araçlarımızı en iyi fiyatlardan kiralama taleplerinde bulunabilirsiniz. Araç kiralama alanında dilerseniz online olarak dilerseniz de telefon üzerinden rezervasyonlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

Çaykara ve çevresinde araç kiralamayı düşünüyorsanız, bizi aramadan, bizden fiyat almadan karar vermemenizi öneririz.

--------

Çaykara İlçemizi Tanıyalım

İlçenin Tarihi, genelde Trabzon´un Tarihi ile ilişkilidir. Tarihi bilgilere göre İlçemiz, Eti´lerden itibaren bir çok Kavimlerin uğrağı olmuştur. Peçeneklerin ve Bizanslıların hakimiyeti altına girmiştir. En son olarak 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet´in Trabzon´u Pontus Devletinden alması ile kesin olarak Osmanlı İmparatorluğu´nun yönetimine geçmiştir.

1915 yılında Birinci Dünya Savaşı sırasında İlçemiz Rus Ordusunun işgaline uğrar. İlçemizin 27 km güneyindeki Sultan Murat yaylasında bulunan "Şehitler Tepesi" bu savaşta şehit düşen Türk Askerlerinin ölümsüz anıtıdır.

İlçemiz 1925 yılına kadar Of ilçesine bağlı bir köy iken, 1925 yılında Bucak, 01.06.1947 yılında 5071 sayılı kanunla İlçe statüsüne kavuşmuş, 01.01.1948 tarihinde de fiilen teşkilatlandırılmıştır. 27 Şubat İlçemizin Kurtuluş Günü olarak kutlanmaktadır.

İlçe " Çaykara" adını Solaklı ve Yeşilalan derelerinin birleştiği yere yakın taşların arasından çıkan "Çaykara Suyu"´ndan almıştır.

İlçemiz, dağlık ve kayalık bir yapıya sahiptir. Trabzon iline 76 km uzaklıktadır. İlçe merkezi denizden 280 m yükseklikte ve 25 km içeridedir. Of ilçesinden Bayburt ili İstikametine uzanan vadinin içinde kurulmuştur.

Soğanlı Dağları ve Uzungöl beldesinin doğu ve güneyinde bulunan dağlardan çıkan sular, Ataköy Kasabası yakınında birleşerek Solaklı Çayı adını alır ve Of ilçesinde denize dökülür. Solaklı Çayı´nın yatağı dar olduğundan, bu çayın kenarında bulunan İlçemizin yerleşim alanı da dardır. Çaykara, Trabzon´un deniz sahilinden içeride olan 6 ilçesinden biridir.

İlçenin 420 km2. lik bir yerleşim alanı vardır. Of -Dernekpazarı-Çaykara-Bayburt Devlet Karayolu, Solaklı Çayı´nı takip eder. Bayburt ili sınırları içinde bulunan Soğanlı Dağlarının yüksekliği yer yer 3.000 metre yi geçer.

www.caykara.gov.tr

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • İkizdere Full Kaskolu Araç Kiralama Hizmeti
  İkizdere´de Full Kaskolu Araç Kiralama Hizmetini ayağınıza kadar getiriyoruz. Firmamızın bünyesinde bulunan araçları web sitemizden inceleyebilirsiniz.
 • Karadeniz Gezizi İçin Araç Kiralama
  Karadeniz Gezizi İçin Araç Kiralama arayışlarınızda, gezi rotanıza uygun araçlarımızı sizler için sitemizde sergilemekteyiz. Hanedan Car Rental olarak gezi turu güzergahını da sizler için çıkarabilmekteyiz.
 • Çarşıbaşı Rent a Car Firması
  Çarşıbaşı Rent a Car ve Araç Kiralama Firması ile ilgili yaptığınız aramalarınızda rastladığınız firmamızın web sitesinden tüm araçlarımızı inceleyebilirsiniz.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.