Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Fındıklı Oto Kiralama Hizmetleri

Fındıklı Oto Kiralama Hizmetleri - Rent A Car firması arayışlarınızda RİZE´de sizlere hizmet verebilecek olan HANEDAN´ın internet sitesinden hemen araçlarınızı kiralayın.

Rize´de daima son model araçlarımız ile sizlerin hizmetindeyiz. Uygun fiyatlarımızın yanı sıra ayrıca olası bir problem durumunda yol yardımı hizmetimiz ve ayrıca ek hizmetlerimizde bulunmaktadır. Karadeniz bölgesinin sevilen ve çok fazla ziyaretçi alan ili RİZE´de sizlere en iyi araçlarımızı sunuyoruz. Araç kiralama konusunda pek çok firmayı bulabilir ve görebilirsiniz. Ancak güvenilir firma kategorisinde bulunan Hanedan sizlere hep şeffaf olacak ve ekstra ücretlerden sizi koruyacaktır. Rakiplerimizden bizi ayıran en büyük özellik budur. Aynı zamanda da müşterilerimize önem verir ve düşüncelerine değer katarız.

Her türlü talep, soru ve sorun için internet sitemizde bulunan numaralarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Rize FINDIKLI ilçesinde iyi fiyatlı, uygun ve güzel araçları firmamızdan kiralayabilirsiniz. Hanedan Car Rental olarak minimum kiralama süremizin 3 gün olduğunu iletmek ve bildirmek isteriz. Tüm araçlarımızın içerisinde araç kiralama ile ilgili detaylar ve özellikler yer almaktadır.

Çekinmeden bizi arayın ve ön rezervasyonunuzu hemen oluşturun.

-------

Fındıklı´yı Tanıyalım

Fındıklı´yı geçen Rus´lar 5 Mart 1916 da Pazar´ı, 9 Mart 1916 da da Rize´yi işgal ettiler. İlerleyişlerine devam eden Ruslar 18 Nisan 1916 da Trabzon´a girdiler. Rusya da başlayan Bolşevik ihtilali Rus ordusunun bölgemizden çekilmesi kararındaki en önemli etken olmuştur. Yaklaşık iki yıl boyunca Rus işgali altında kalan Fındıklı 11 Mart 1918 yılında Rus işgalinden kurtularak tekrar hürriyetine kavuşmuş oldu. İşgal yıllarında ´saltat´ diye adlandırılan Rus askerleri Fındıklı da ´Naçalık´ adı verilen mülki idare birimi kurdular. İşgal bölgelerinde geçerli olan ´manat´ adlı paralarını da buralarda kullanmak üzere bastılar.

01.06.1933 tarihinde Artvin vilayeti Çoruh adı ile Rize iline bağlanmıştır. Üç yıl Rize ye bağlı olan Artvin Çoruh 1936 da Rize’den ayrılmıştır. Artvin ayrılırken Rize’ye bağlı olarak sadece Pazar ilçesi kalmıştır. Viçe  (Fındıklı) o tarihlerde bucak durumunda olduğu için Çoruh-Artvin iline bağlı bir ilçe olan Hopa´nın bir bucağı durumunda Artvin´e bağlı idi. Bu yüzden bu tarihlerde doğan Fındıklı´lıların nüfus kağıtlarında Vilayeti Çoruh, Kazası Hopa, Nahiyesi-bucağı Viçe yazılıdır. 11 Haziran 1947 tarihinde çıkarılan 5071 sayılı yasa ile Viçe bucak olmaktan çıkarılıp İlçe haline geldi. 27 Kasım 1953 yılında çıkan 6190 sayılı kanun ile Artvin ilinden alınıp Rize iline bağlandı. Fındıklı’nın ilçe olmasında Mareşal Fevzi Çakmak tarafından ilçeye yapılan bir ziyaretin etkili olduğu anlatılmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Kürtün Araç Kiralama
  Kürtün Araç Kiralama - Rent a Car firması ile ilgili aramalarınızda Hanedan Car Rental sizlere en uygun fiyatları en kaliteli şekilde sunabileceği web sitesi üzerinden ulaşım sağlamaktadır.
 • Düzköy Araç Kiralama
  Düzköy Araç Kiralama konusunda aradığınız en uygun fiyatlı ve en kaliteli araçları Hanedan markası altında bulabilir ve anında kiralamaya başvurabilirsiniz.
 • Ağrı Filo Kiralama
  Ağrı Filo Kiralama hizmetini devlet kurumlarından gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirmekte ve bölgede bulunan belediye gibi kurumlara en uygun fiyatlı araçları sunmaktayız.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.