Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Kalkandere İlçesinde Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

Kalkandere İlçesinde Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz? Bugün şanslı gününüzdesiniz. İlçenizde en iyi araçları, en uygun fiyatlara firmamız sizlere sunmaktadır.

Rize Kalkandere´de mükemmel araçları sizlere sunan firmamızın bünyesindeki kiralık arabalar daima yeni model ve düşük kilometrelidir. Bakımları her kiralama sonrasında yapılan araçlarımız uzun dönemli kiralama işlemlerinde de ayrıca zamanı gelince sizler için bakımları yapılacaktır. Kusursuz bir araç kiralama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

RİZE ili ve çevresinde bulunan araç kiralama firmaları arasında en fark edilen, en çok tercih edilen HANEDAN sizlere uygun fiyatları sunmayı daima benimsemiz ve her zaman müşteri memnuniyetini düşünmüştür.

Detaylı bilgi almak istediğiniz araç ve kiralama hizmeti için çekinmeden bizi arayın..

--------

Kalkandere´yi Tanıyalım

Kalkandere, Rize iline bağlı bir ilçedir. İlçenin bilinen en eski adı Karadere`dir. İlçe merkezinden geçmekte olan derenin yatağındaki kara taşların, suyun rengini kara göstermesi ilçenin bu adı almasına sebep olmuştur. Daha sonra bu ad Kalkandere olarak değiştirilmiştir. Başka bir düşünceye göre de, derenin bol su getirerek taşmasına atıfta bulunularak "Kabaran Dere" anlamında Kalkandere denmiştir. Üçüncü bir anlamı da kötülüklere karşı kalkan olmaktır.

Tarih
Kalkandere, sırasıyla Kimmerler, Persler, Selçulular ve Trabzon Rum Pontus devletinin egemenliği altında kalmış, 1461`de Fatih Sultan Mehmet`in Trabzon Rum Pontus Devletini ortadan kaldırmasıyla Osmanlı İmparatorluğu`na katılmıştır.

11. yüzyılda başlayan büyük Türk göçü ile Kars-Çoruh yolu üzerinden Selçuklu Türkleri`nin bölgeye ilk defa giriş yaptığı bilinmektedir.

İdare yapısı
İlçede yerleşim, arazi yapısının etkisiyle dağınık bir şekil arz etmektedir. Köyler, Anadolunun diğer bölgelerinden çok farklı olarak geniş alanlara yayılmış, yerleşim alanları ile tarım alanları iç içe girmiş vaziyettedir. İlçeye bağlı 2 (iki) belediye (Kalkandere Merkez Belediyesi ve Yolbaşı Belde Belediyesi) ve 20 köy bulunmaktadır.

Köyler
(Çağlayan, Çayırlı, Dilsizdağı, Dülgerli, Esendere, Fındıklı, Geçitli, Hurmalık, inci, Hüseyinhoca, Kayabaşı, Ormanlı, Seyrantepe,salahaderesi, Soğuksu, Ünalan, Yenigeçitli, Yeniköy, Yeşilköy,Yokuşlu ve Yumurtatepe) Köyleridir. Ayrıca Kalkandere Merkez Belediyesine bağlı 12 mahalledir.

Merkez mahalleleri
Adalar, Aksu, Aşağıtatlısu, Cevizlik, Dağdibi, Kuruköy, Kızıltoprak, Medrese, Soğuksu, Taşçılar, Yukarıtatlısu ve Yenimahalle) Mahallesi`dir. Yine Yolbaşı Belde Belediyesine bağlı 6 mahalle vardır.

Yolbaşı beldesi mahalleleri: (Armutlu, Cumhuriyet, Camii, Düz, Merkez ve Sırt) Mahallesi`dir. ayrıca Ünalan köyü kalkanderenin en yukarı köyüdür.Sırt Mahalle beldenin en güzel yeridir.Gerek coğrafik yapısıyla gerekse insan yapısıyla mükemmeldir.kamiloğlu,selek,sarmısak,sağlam,demirtaş,ibar,şahsı,cebir,erdoğan,keskin ve UZUN soy birliğiyle iç içe yaşamaktadırlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Amasya Filo Kiralaması İçin Gerekli Evraklar
  Amasya Filo Kiralaması İçin Gerekli Evraklara göz atabileceğiniz kurumsal sitemizde bazı bilgileri sizlerle paylaştık. İnceleyebilir ve işletmeniz için en iyi teklifleri firmamızdan alabilirsiniz.
 • Artvin Filo Kiralama Fiyatları
  Artvin Filo Kiralama Fiyatlarını öğrenebilmek için istediğiniz araç sayısı ve araç segmentine göre en uygun fiyatları TRABZON merkezli kiralama firmamız sizlere sunabilmektedir.
 • Havalimanı Rent A Car Trabzon
  Havalimanı Rent A Car Trabzon ili ve bölgesinde uzman kadrosu ve kaliteli araç portföyü ile HANEDAN CAR RENTAL sizlere bir telefon kadar yakın, üstelik Trabzon havalimanının hemen yanı başındaki adresinde..
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.