Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Ortahisar Araç Kiralama

Trabzon´un merkez ilçesi Ortahisar´da araç kiralamak mı istiyorsunuz? Bölgesinde geniş araç filosuna sahip kiralama şirketi Hanedan´ın web sitesinden tüm araçlarına ulaşabilirsiniz.

Trabzon ilinde cazip araç kiralama kampanyalarımız ve zengin araç filomuz ile hizmetinizdeyiz. Pek çok kesime hitap edebilen, ekonomik sınıf, orta sınıf, suv sınıfı, lüks sınıf ve minibüs araçlarımız hizmetlerinizdedir. Değişik kapasitelere sahip olan pek çok alternatifi bulunan araç filomuz içerisinden dilediğiniz aracı seçebilir ve kısa dönem & uzun dönem olarak kiralama işlemleri için fiyat alabilirsiniz. Otomatik vitesli veya manuel araçlarımız bulunmaktadır. Dizel ve benzinli seçenekleri bulunan araçlarımızın tamamına Ortahisar ve çevre ilçelerimizden erişebilir ve şehrimizin önemli noktalarının tamamında araçlarınızı ücretsiz olarak teslim alabilirsiniz. Web sitemizde yer alan teslimat noktalarımızı incelemek isterseniz, ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hanedan Araç Kiralama olarak tüm araçlarımızda uygun fiyat politikası izlemekteyiz. İlimize gelen misafirler için veya şehrimizde bulunan dostlarımız için kiralama hizmetlerini yapmatkayız. Araçlarımızda cezbedici fırsatlar ve uygun fiyatlar yer almaktadır.

Müşteri memnuniyetini de daima benimsemiş olan şirket politikası ile tanışın. Sizlerde Trabzon ilinde yer alan kiralama hizmetleri için hemen bizi arayın. Hanedan Araç Kiralama sizlere en iyi araçları en uygun fiyatlardan sunacaktır. Filomuzdaki araçların tamamı yeni model ve sorunsuzdur. Bizi aramadan karar vermeyin...

--------

Trabzon Ortahisar İlçesi Hakkında

 12 Kasım 2012 tarihinde kabul edilen büyükşehir yasa tasarısı ile büyükşehir olan Trabzon´un merkez ilçesinin adı Ortahisar olarak belirlenmiştir. Kentin en büyük ilçesi konumundaki Ortahisar, aynı zamanda tarihi ve kültürel mirası ile en eski yerleşim yeri olduğunu gösteren kanıtlara sahiptir. Özellikle merkez ve sahil boyunca çok sayıda kale kalıntısına rastlamak mümkündür. Birçoğu binlerce yıllık geçmişten günümüze kadar ulaşabilme direncini göstermiş olan bu kale kalıntıları yörenin ne kadar eski bir yerleşim merkezi olduğunun açık kanıtı olarak ayakta durmaktadır.

Tarihçiler, şehrin yaklaşık 4 bin yıl önce kurulduğunu ve kurucularının Orta Asya´dan Kafkasya yolu ile Trabzon´a gelen Türk kavimleri olduğunu kaydederler. Tarihin en eski çağlarından beri insanoğlunu barındıran bu güzel kent,  Miletler, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Komnenoslar´ın egemenliğinden sonra 26 Ekim 1461 tarihinde Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Dünyaca ünlü gezginlerden Marco Polo, Evliya Çelebi, Charles Texier ve Fallmerayer´in uğradığı, Fatih Sultan Mehmet´in fethettiği, Yavuz Sultan Selim´in şehzadeliği sırasında valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman´ın doğduğu, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk´ün üç kez ziyaret ettiği ve vasiyetinin bir bölümünü yazdığı kenttir Trabzon. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması nedeni ile eski çağlardan beri önemli bir geçiş merkezi olan Trabzon, tüm çekiciliği ile her dönem yerli ve yabancı gezginlerin ilgi kaynağı olmuştur.

Trabzon´un  böylesine önemli bir kent olmasının nedeni yalnızca doğu-batı ticaretinin kavşak noktasında olması ve stratejik konumu ile açıklanamaz. Buranın önemli bir kentsel ve kültürel mirasının olması ve birçok alanda ilklere imza atması, bölgenin çekim merkezi olmasının başlıca nedenleridir. Nitekim, İstanbul dışında ilk Vilayet Salnamesi ile Trabzon Vilayet Gazetesi´nin 1869´da, Anadolu´nun ilk tıp dergisi olan Hekim´in 1908´de Trabzon´da yayımlanmış olması bu durumun açık kanıtıdır.
Trabzon; sanatı ve sanatkarları ile de ünlü bir kenttir. Mahir elleriyle bakıra hayat veren Trabzon ustaları, hasır bilezik, telkari ve kazazlıktaki becerileriyle de sanat tarihine not düşmüşlerdir. Kanuni döneminde sarayın vazgeçilmez giysilerinden biri olan Trabzon bezi, geleneksel biçimiyle sürdürülen keşan-peştemal dokumacılığı ve yün dokumacılığı anılmaya değer el sanatlarımızdandır. Ahşap işçiliğinin çoğunlukla camilerde görülebilecek özgün örnekleri, kimi sivil mimari eserlerde de bütün ihtişamıyla yaşamaktadır. Dünya edebiyat tarihinde, yalnızca Trabzonlular tarafından bir balığa destan yazılmıştır. 20. yüzyıl başlarında yazılan Hamsinime adlı kitapta; hamsinin Trabzon ve Trabzonlular için ne denli yaşamsal bir ürün olduğu gazel ve mersiyelerde vurgulanırken, sofraları süsleyen çok sayıda yemeğin de tarifi yapılmaktadır. Karalahana ve mısırın da yöre mutfağındaki yerini özellikle belirtmek gerekir. Yüzyıllardır lezzeti ve kalitesinden ödün vermeyen Trabzon tereyağı ve peynirinden yapılan kuymak, yöreye gelen bütün konukların tatmak istedikleri ünü ülkeye yayılmış yöresel bir yemektir.

Halkoyunları açısından dünyanın en zengin potansiyeline sahip Anadolu´da, horon ve kemençenin ayrıcalıklı bir yeri ve önemi vardır. Horon; hareketli ritim ve figürleriyle Trabzon halkının coşku ve heyecanını yansıttığı gibi, Trabzon halkoyunları ekipleri katıldıkları uluslararası yarışmalarda ülkemize çok sayıda birincilikler kazandırmıştır.

Trabzon; tarihi, kültürel dokusu, doğa harikası yaylaları ve bitki örtüsü, geleneksel el sanatları, yemekleri, fıkraları, halkoyunları ve adını sayamayacağımız daha birçok değeriyle ülkemizin güzide şehirlerinden biridir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Rize Şirket Adına Filo Kiralama Hizmeti
  Rize ilinde Şirket Adına Filo Kiralama Hizmeti almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hanedan Car Rental Rize ve çevre illerde birçok kurum ve kuruluş adına filo kiralama hizmeti vermekte ve firmaların ticari faaliyetlerinde yardımcısı olmaktadır.
 • Şalpazarı Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Hizmetleri
  Şalpazarı Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Hizmetlerimiz ile Hanedan markası altında sizlere ulaşım sağlamakta ve en iyi araçlarımızı sunmaktayız.
 • Gümüşhane Rent A Car
  Gümüşhane Rent A Car firması mı arıyorsunuz? Hanedan Car Rental bölgede aradığınız kiralık araçlar için, uygun konseptte bulunan arabaları sizler için daima hazır bulundurmakta ve sizlere konforlu kullanım için sunabilmektedir.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.