Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Pazar Araç Kiralama

Rize Pazar Araç Kiralama firması olarak Hanedan Car Rental olarak sizlere ulaşım sağlamaktayız. Detaylı bilgiler için web sitemizde yer alan araçlarımız ve diğer bölümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Rize  ´de Ekonomik araçlarımız ile Karadenzi bölgesinin tüm ilçelerinde kiralama hizmetini sizlere sunabilmekteyiz. Küçük, prtaik, park etmesi kolay olan ekonomik sınıflı araçlarımız ile Rize ilinin tüm ilçelerinde rahatlıkla gezebilir ve işlerinizi halledebilirsiniz. En uygun fiyatlarımız ile Rize ilinin tüm ilçelerinde sizlere hizmet sunmaktayız.  Yurt dışı ve yurt içinden Hayrat ilçesine gelen dostlarımız için kolaylıkla kiralanabilecek araçları sunmaktayız. Kısa dönem ve uzun dönem araç kiralama alanında havaalanından teslim alabileceğiniz araçlarımız bulunmaktadır. Web sitemizde yer alan tüm teslimat noktalarımızda ücretsiz olarak araç teslimi yapabilmekteyiz. Ekonomi sınıfından tutun, lüx sınıfa dek pek çok aracı bünyesinde bulunduran Hanedan Oto Kiralama en iyi hizmeti siz değerli müşterilerine verebilmek için her zaman yoğun ve titiz bir şekilde çalışmaktadır.

Rize PAZAR ilçesi ve çevresine en uygun fiyatlar ile araçlarınızı sitemizden kiralayabilirsiniz.

---
Pazar İlçesini Tanıyalım

Pazar (Lazca: Atina), Karadeniz bölgesindeki Rize´nin bir ilçesidir. Rize´nin 37 km doğusundadır.

MÖ 64 yılında Pompeius tarafından Athenae adıyla kurulmuştur. İlçenin eski ismi Yunanca bir sözcüktür; akıl güzellik ve hikmet anlamına gelmektedir.  1928 yılına kadar Atina olan ilçenin adı, bu tarihte "Pazar" olarak değiştirilmiştir.Pazar, yüksek iç dağlarla kıyılara paralel uzanan bir Karadeniz sahil şerididir. Bu sahil, sıcak yazlarıyla ılımlı bir iklime sahiptir. (22 °C Ağustos´ta) ve serin kışlarıyla (7 °C Ocakta, kıyıda nadiren kar yağar), ancak çok ıslak ve nemlidir, yazın başlangıcından ayrı olarak (Nisan–Mayıs–Haziran) yıl boyunca yoğun yağışlıdır. Yılda ortalama 50 gün güneşli geçer. Karadeniz rüzgarı sonbaharda soğuk, yazın ise ıslak ve nemlidir.  Tüm bu yağışlarla birlikte alan çok daha yeşil bir bölgeye sahip oluyor. Pazar Irmağı da dahil olmak üzere Karadeniz dağlarından gelen yağmur suyu ve kar erimi ile oluşan birçok akışla bölgeye daha fazla su gelir.  Burası tepelik bir bölgedir ve ana ekonomik faaliyeti çay yetiştiriciliğidir. Aynı zamanda Pazar ilçesinde balıkçılık, ticaret ve hafif sanayi (çay işleme)si bulunur. Çay, 1944 yılında ilçede dikilmiş ve şu anda mahsulü işlemek için Pazar´da üç fabrika bulunmaktadır. Pazar´daki ekilebilir arazinin% 65´i çay yetiştirmek için kullanılır. Çay dikimine başlanmadan önce, turunçgiller ve elmalar yetiştirildi, ancak günümüzde çoğunlukla durdu. İnsanların sebze ve kümes hayvanlarını yetiştirdikleri aile bahçelerindeki ağaçlar dışında, tütün, mısır, patates ve fasulye gibi bitkilerin ekimi için küçük alanlar vardır. Pazar, yüksek otlak alanlarında yaz otlatma de dahil olmak üzere otlak arazisine (yayla) sahiptir. Daha yüksek rakımlarda ağaç dikmek daha zordur.

İlçede yaylacılık doğal şartların sonucu olarak asırlardır sürdürülen ekonomik bir faaliyettir. Özellikle orta kesim ile kıyı kesiminde yer alan bazı köylerin sakinleri yaz aylarında hayvan otlatmak ve ürünlerini saklamak amacıyla Fırtına Deresi´nin yukarı çığırında yer alan yaylalara gitmektedirler. Bu yaylaların en önemlileri: Kito, Ambarlı, Kızılhaç, Çelmeç, Verçenbek, Kaleibala, Başyayla, Çiçekli, Elevit, Kelevit, Palovit ve Samistal´dır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Aylık Uygun Fiyatlı Araç Kiralama
  Aylık Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Hizmetini almak için Hanedan Rent A Car kurumsal web sitesinde yer alan araçları inceleyebilir ve dilediğiniz araç için aylık kiralama fiyat tarifesini talep edebilirsiniz.
 • Derepazarı En Uygun Araç Kiralama
  Derepazarı Rize´de En Uygun Araç Kiralama hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir. Rize ilinde araç kiralamak isteyenlerin uğrak noktası Hanedan´a hoşgeldiniz.
 • Trabzon Filo Kiralama Şirketleri
  Trabzon ilinde Filo Kiralama Şirketlerini mi arıyorsunuz? Firmamız Trabzon sınırları içerisinde uzun senelerdir aynı marka ile işletmelere uzun dönemli araç kiralama hizmeti vermektedir.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.