Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Şalpazarı Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Hizmetleri

Şalpazarı Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Hizmetlerimiz ile Hanedan markası altında sizlere ulaşım sağlamakta ve en iyi araçlarımızı sunmaktayız.

Ekonomik araçlarımız ile Trabzon ilinin tüm ilçelerinde kiralama hizmetini sizlere sunabilmekteyiz. Küçük, prtaik, park etmesi kolay olan ekonomik sınıflı araçlarımız ile Trabzon ilinin tüm ilçelerinde rahatlıkla gezebilir ve işlerinizi halledebilirsiniz. En uygun fiyatlarımız ile Trabzon ilinin tüm ilçelerinde sizlere hizmet sunmaktayız.

Yurt dışı ve yurt içinden Hayrat ilçesine gelen dostlarımız için kolaylıkla kiralanabilecek araçları sunmaktayız. Kısa dönem ve uzun dönem araç kiralama alanında havaalanından teslim alabileceğiniz araçlarımız bulunmaktadır. Web sitemizde yer alan tüm teslimat noktalarımızda ücretsiz olarak araç teslimi yapabilmekteyiz. Ekonomi sınıfından tutun, lüx sınıfa dek pek çok aracı bünyesinde bulunduran Hanedan Oto Kiralama en iyi hizmeti siz değerli müşterilerine verebilmek için her zaman yoğun ve titiz bir şekilde çalışmaktadır. Kiralama yaptığınız tüm araçlarımız için dilerseniz ek hizmetler de satın alabilirsiniz. Araçlarımızın bakımları düzenli olarak yaptırılmaktadır. Daima en üst model araçları bünyesinde bulunduran firmamız, yöremize uygun kiralama yapılabilecek araçları da kiralamaktadır.

Şalpazarı ve çevresinde yer alan kiralama şirketleri arasında en iyi kiralama fiyatlarını ve en kaliteli araçları sizlere sunacak olan HANEDAN´ı aramadan karar vermeyin. Web sitemizde araçlarımızın uygun fiyatlarını ve kiralama sürelerini de inceleyebilirsiniz.

Sitemizde yer alan araçlarımızın tamamı firmamıza aittir.

---------

Şalpazarı İlçesini Tanıyalım

Şalpazar’lının soyu, kökü Oğuz Türklerinin Çepni boyuna dayanır.

Şalpazarı, Trabzon’un bir ilçesidir.Trabzon’a 69 km uzaklıktadır. Osmanlı Devleti yönetimindeki Karadeniz Bölgesi’nde o devirde Trabzon’a bağlı olan olan Görele Kazası’na dahil iken 1798 de Vakfıkebir Kazası’na bağlandı. Halkının çok önemli bir bölümü Türkmen/Çepnilerden oluşur.

Kuruluşu

Şalpazarı ilçesinde yerleşimin çok eski tarihlere dayandığı bilinmektedir. Yörede yaşayan insanlar Oğuzların Üçoklar boyundan olan Çepni’lerdir. Çepni’lerin bu bölgeye Trabzon’un fethinden önce Akkoyunlu Hükümdarı ve Safavi Türkmen İmparatorur Şah İsmail’in Dayısı Uzun Hasan zamanında kafileler halinde geldikleri bilinmektedir. Çepni kelimesinin anlamı; Düşmana karşı gözü pek, Asi, mazlumlara karşı merhametli, mert, sınır bekçiliği yapan manasına gelmekte olup, yöre insanı bu özelliklerin tümünü taşımaktadır. İlçede yaşayan çepniler; Horasan Orta Asya’dan göç ettikten sonra Doğu Anadolu’nun Doğu kesimleri ile İran’a yerleşmiş oldukları, buralarda yaşadıkları sırada yönetime karşı ayaklanma faaliyetlerine karıştıkları bilahare yönetim tarafından çıkarılan bir fermanla Anadolu’ya sürgün edildikleri tarihçilerin yapıtlarından anlaşılmaktadır.

Buradan sürgün edilen Çepni Türklerinden 100.000 kadarı Doğu Karadeniz’de Gürgentepe-Koyulhisar-Dereli Görele, Tirebolu, Şebinkarahisar, Torul, Kürtün ve Ağasar (Şalpazarı) yörelerine yerleşmişlerdir. Şalpazarı ile ilgili ulaşılan en eski belge (H.921 – M.1515) tarihli Trabzon Tahrir Defteri’dir. Belgede Şalpazarı’nın İsmi “Akhisar Deresi” olarak zikredilmektedir. Daha sonraki kayıtlarda da yine ya Akhisar Deresi veya Akhisar Deresi Nahiyesi olarak kaydedilmiştir. Halk arasında bilinen ismi ile Ağasar kelimesinin kökeni budur.

İlçe Osmanlı döneminde Trabzon Sancağı Görele kazasına bağlı iken 1798 tarihinde çıkarılan bir fermanla Trabzon sancağına bağlı Vakfıhatuniye (Vakfıkebir) kazasına bağlandığı yöre halkının elinde bulunan belgelerden anlaşılmıştır.

Trabzon 1320-1902 Salnamesi’nde ilçenin adı “Şar pazarı” olarak geçmektedir. Şar-şal yünden dokunan bir kumaş çeşidi olup aba, zıpka, peştamal gibi dış kıyafetlerin yapımında kullanılırdı. İlçe merkezi de bu kumaşların alınıp satıldığı bir pazar yeri olarak gelişti. Şalpazarı İlçesi, 1914 yılında Vakfıkebir kazasına bağlı nahiye haline getirilmiş, 1987 yılında çıkarılan bir kanunla ilçe olmuş ve 02.08.1988 tarihinde teşkilatlanıp fiilen faaliyete geçmiştir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Ardanuç Ekonomik Araç Kiralama Firması
  Ardanuç Ekonomik Araç Kiralama Firması olarak bölgesel aramalarınızda sizlerin karşısına çıkan HANEDAN en uygun fiyatlarla farklı araç çeşitleri ile sizlerin hizmetindedir.
 • Afyon Kurumsal Araç Kiralama
  Afyon Kurumsal Araç Kiralama hizmetlerinde işletmenize en iyi şekilde ayak uyduracak, faaliyetlerinizi sürdürmek için personelinize yardımcı olacak ve yarı yolda bırakmayacak son model araçlarımız ile hizmetinizdeyiz.
 • Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Noktası
  Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Noktası olan HANEDAN CAR RENTAL sizler için geniş araç filosunda uygun olan araçları web sitesinde sergilemektedir.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.