Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Torul Araç Kiralama

Torul Araç Kiralama - Torul Rent a Car firmamız sizlere uygun fiyatlarla haftalık ve aylık araç kiralama hizmetini sunan HANEDAN markası ile ulaşılmıştır..

Torul araç kiralama alanında günümüze, yöremize uygun araçlarımızla hizmetinizdeyiz. Herkes için uygun fiyatlı araçlarımız bulunmaktadır. Araç kiralama pazarında çok uzun yıllardır bulunan firmamız daima müşteri memnuniyetine önem vermiştir.  Sizlerde GÜMÜŞHANE ilinin neresinde olursanız olun muhteşem filomuzda yer alan araçlarımızı en iyi fiyatlardan kiralama taleplerinde bulunabilirsiniz. Araç kiralama alanında dilerseniz online olarak dilerseniz de telefon üzerinden rezervasyonlarınızı bizlere iletebilirsiniz.  TORUL ve çevresinde araç kiralamayı düşünüyorsanız, bizi aramadan, bizden fiyat almadan karar vermemenizi öneririz.

--------

TORUL İLÇESİNİ TANIYALIM

Trabzon - Gümüşhane-Erzurum karayolu üzerinde bulunan ve MÖ kurulduğu anlaşılan Torul, tarihi öneme haizdir. IV. Haçlı Seferi sırasında Trabzon´u ele geçiren Cenevizliler, Torul´u da alarak ilçenin birçok yerinde kaleler ve haberleşmede kullanılan ateş kuleleri  inşa etmişlerdir. Torul Kalesi de bunlardan birisidir. Orta Khaldiya olarak anılan Torul madenleri ve ormanlarıyla ün yapmış olup sarp ve geçit vermeyen kayalıkları nedeniyle sığınma yeri olmuştur. Sellay Clavijo, yörede eşkıyalar tarafından yollarının kesildiğini ve yolculardan zorla para alındığını anlatmaktadır.

Bölgede, Türkler ilk defa 1048 yıllarında doğudan gelen Türkmen kitleleriyle görülmüştür. Orta Asya´dan başlayan kitle halindeki göçler münasebetiyle çeşitli Türk oymakları genellikle batıya doğru ilerlemişlerdir. Bölgeye gelen ilk Türk boyu Çepniler´dir. Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey´in kuzeydoğu seferi sırasında otağını Torul´da kurmasına izafeten önceden Ardasa diye anılan ilçeye, Torul denmeye başlanmıştır.

19. yüzyılın ilk senelerinde yazıldığı anlaşılan Osmanlı Devleti´nin idari taksimatına dair bir defterde Gümüşhane´nin nahiyesi olarak gösterilmiştir. 1886 tarihli salnamede Torul, Gümüşhane Sancağı´nın kazası olmuştur. 1890´da Trabzon´un kazası olarak gösterilen Torul´da, 1893´de yapılan sayım sonuçlarına göre 36.137 kişi olup Gümüşhane Sancağı´nın en büyük kazasıydı. Cumhuriyet Dönemi´nde Gümüşhane´ye bağlı bir ilçe merkezi olmuştur.

Gümüşhane´nin merkez ilçesinin batısında yer alan Torul, kuzeyinde Trabzon, güneybatısında Giresun ile batıda Kürtün, güneyinde şiran ile komşudur. Harşit Çayı kenarında ve Trabzon - İran Transit Yolu üzerinde kurulu olan ilçe, dağlık bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin yüzölçümü; 1049 km2 olup, denizden yüksekliği ise 950 m´dir.
İlçede, iklim olarak Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi arasında bir iklim geçişi teşkil eder gibi görünse de son yıllarda yapılan Torul Barajı etkisiyle ilçede daha çok Karadeniz Bölgesi´nin iklim tipi hüküm sürmektedir.

Geniş ve zengin ormanlara sahip Torul´da, ormancılığın köylünün iktisadi hayatında önemli rolü vardır. İlçede kısıtlı olarak hayvancılık, halkın geçim kaynaklarında önemli yer tutar.

İlçenin büyük bir alanının ormanlarla kaplı olması nedeniyle, yöre insanının el sanatlarına yatkınlığı ağaç işlemeciliğini gündeme getirmiştir. İlçede yayık, kova, külek, sofra, kaşık ve oklava gibi el sanatları evlerde kurulu bulunan küçük atölyelerde imal edilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Beşikdüzü Araç Kiralama Fiyatları
  Beşikdüzü Araç Kiralama Fiyatları ve Oto Kiralama firması olarak Hanedan markası altında tüm Karadeniz il ve ilçelerinde araçlarımızı sunuyoruz.
 • Bolu Araç Filosu Kiralama
  Bolu Araç Filosu Kiralama hizmetlerimiz dahilinde firmamızın bünyesinde bulunan bir çok yeni model aracı işletmenizin bünyesinde kiralayabilir ve kullanabilirsiniz.
 • Artvin Arhavi Rent A Car
  Artvin Arhavi Rent A Car firması arayışlarınızda rastladığınız firmamız sizlere 1 telefon kadar yakın, dilerseniz siteden aracları inceleyerek en uygun fiyatlardan ayrarlanabilirsiniz.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.