Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Vakfıkebir Oto Kiralama Hizmetleri

Vakfıkebir Oto Kiralama Hizmetleri - Rent a Car faaliyetlerini Trabzon ilçelerinde sürdüren firmamız bölgenizde de en iyi araçları sizlere sunabilmektedir.

Kısa dönem ve uzun dönem araç kiralama alanında Karadeniz bölgesinin önde gelen firması olduk. Lüks araçlarımızla Türkiye genelinden ulaşım sağlayarak bizden hizmet alabilirsiniz. Hanedan Araç Kiralama sizler için en uygun şartları olutşurmakta ve araçlarınızı en iyi şekilde sizlere ulaştırmaktadır.

Tecrübeli personellerin güler yüzlü hizmeti ve müşteri memnuniyeti öncelikli hizmeti ile son model araçları uygun fiyatlara kiralamak misyonlarımız arasında yer almaktadır.Trabzon´da en iyi fiyat garantisi ile araçlarını sizlere sunan firmamıza merak ettiğiniz soruları iletmek amacı ile iletişim sayfasında bulunan numaraları arayabilirsiniz. İlimizin en popüler noktalarına ücretsiz teslimat yapabilmekteyiz. Araçlarımızı rahat kiralayabilmeniz için size en uygun sonuçları sunmak, araçlarımızı teslimat noktalarına ulaştırarak sizi rahat ettirmek bizim görevimizdir.

Karadeniz bölgesinin öncü firması Hanedan ile Vakfıkebir ve çevresinden araçları kiralayabilirsiniz. Kısa dönem kiralama hizmetleri ve uzun dönem kiralama hizmetleri ile en uygun fiyatları sizlere sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Uzun dönem araç kiralama hizmetlerimizde sitemizde uygun fiyatlarımız yazmaktadır. Daha fazla bilgi ve detaylar için bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

----------

Vakfıkebir İlçesi Hakkında

Vakfıkebir´in kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber çok eski bir yerleşim yeridir. Tarihi boyunca Hitit, Pers, Roma, Bizans ve Trabzon Rum İmparatorluğu´nun hakimiyetinde kalan Vakfıkebir 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet´in Trabzon Rum İmparatorluğu´nu yıkması ile Osmanlı İmparatorluğu´nun hakimiyetine girmiştir.
Trabzon´un fethinden sonra Osmanlı İmparatorluğu´nun değişik bölgelerinden gelen Türk boyları Vakfıkebir´e yerleşmişlerdir. Gelen boyların yeni yerleşim yerlerini benimsemeleri ve kültürlerini bölgeye taşımaları sonucunda Vakfıkebir çok kısa sürede bir Türk yurdu olmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu´nun sınırlarına katılmasından sonra çeşitli idari kademelere ve isimlere maruz kalan Vakfıkebir 1864 tarihli Osmanlı Vilayet Kanunu çerçevesinde 1874 yılında Trabzon vilayetine bağlı bir ilçe olmuştur.

İlçemiz 20 Temmuz 1916 tarihinde Rus Çarlığının işgaline uğramış ve 14 Şubat 1918 tarihinde kahraman ordumuz tarafından düşman işgalinden kurtarılmıştır. İşgal altında geçen dönem halk arasında ´Muhaceret´ olarak anılmaktadır ve her yıl 14 Şubat tarihinde kurtuluş günü törenlerle kutlanmaktadır.
İlçe halkı ülkenin kurtulması ve bağımsız bir Türk devleti kurulması çalışmalarında hep Atatürk´ün yanında yer almıştır. Bu çerçevede ilçe halkı aldıkları bir kararla Kellecioğlu Abdullah Hasip (Ataman) Beyi Erzurum Kongresi´ne Büyükliman Delegesi olarak göndermiştir. Abdullah Hasip Bey, Erzurum Kongresi´nin iki yazmanından birisi olarak görev yapmıştır.

Vakfıkebir Cumhuriyetin kuruluşu ile beraber ilçe olma özelliğini ve sınırlarını korumuştur. Bu tarihte ilçenin merkez ile birlikte beş nahiyesi ve 129 köyü vardır. Bu nahiyelerden 10.03.1954 tarih ve 6324 sayılı kanunla Tonya, 19.06.1987 tarih ve 3392 sayılı kanunla Beşikdüzü ve Şalpazarı, 09.05.1990 tarih ve 3644 sayılı kanunla Çarşıbaşı ilçe olmuş ve ilçemizden ayrılmışlardır. Bugün bir beldesi ve 34 köyü mevcuttur.

Vakfıkebir´in ilk adı Fol´dur. Bu ismi ilçenin 45 km. güneyinden doğan ve ilçe merkezinde denize dökülen aynı isimli dereden almıştır. Vakfıkebir´in ikinci adı Büyükliman´dır. Vakfıkebir´in doğusunda yer alan Fener (Yeros) Burnu ile batısındaki Zeytin (Yobol) Burnu arasında kalan kısım karayele kısmen kapalıdoğal bir limandır. Vakfıkebir bu doğal limanın merkezinde yer almaktadır. Bu nedenle Vakfıkebir uzun yıllar Büyükliman adıyla anılmıştır.

Vakfıkebir bugünkü adını, Yavuz Sultan Selim annesi Gülbahar Hatun´dan almıştır. O tarihte Trabzon Valisi olan oğlu Şehzade Selim´i görmek için İstanbul´dan Trabzon´a deniz yoluyla seyahat eden Gülbahar Hatun büyük bir fırtınaya yakalanmış, kurtulması halinde karaya ayak basacağı toprakları Allah´a vakfedeceğini adamıştır. O zamanki adıyla Büyükliman olan yerleşim merkezinde toprağa ayak basan Gülbahar Hatun bu toprakları vakfeder. Vakfedenin büyük (padişah eşi) olmasından dolayı bu tarihten sonra yörenin adı Vakfıkebir (Büyük Vakıf) olmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Trabzon Uzun Vadeli Filo Araba Kiralama Fiyatları
  Trabzon Uzun Vadeli Filo Araba Kiralama Fiyatlarını firmanız için tercih etmek istediğinizde, kurumsal firma ve kurumlar için en iyi fiyatları HANEDAN markası ile sizlere sunabilmekteyiz.
 • Senelik Firma Filo Araç Kiralaması Amasya
  Senelik Firma Filo Araç Kiralaması Amasya iline verdiğimiz bu hizmeti çok uygun fiyatlardan kiralayacağımız araçlar ile sağlamaktayız.
 • Trabzon Havaalanı Oto Kiralama Firması
  Trabzon Havaalanı Oto Kiralama Firması olan Hanedan´da her kesime hitap edecek olan lüx, comfort ve ekonomik sınıf araçlar yer almaktadır. Web sitesinden uygun olan araçları inceleyebilirsiniz.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.