Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Yomra Rent a Car - Araç Kiralama Firması

Yomra ilçesinde Rent a Car - Araç Kiralama Firması mı arıyorsunuz? Hanedan Oto Kiralama bölgede sizlere en iyi araçları sunabilmektedir.

Yomra ilçesi için araç kiralama yapılmak istenilen firma olarak faaliyetlerimizi yakın bir konumda çok uzun yıllardır sürdürmekteyiz. Araç kiralama süreçlerini en hızlı ve kolay bir hale getirdik. Web sitemizde bulunan araçlarımızı YOMRA ilçesinden kiralamak isteyenler için ücretsiz teslimat seçeneğimiz mevcuttur. Araç kiralama firmamız daima müşteri memnuniyeti esaslı çalışmaktadır. Seyahatlerde, günlük planlamalarda lazım olan araçlarda araç satın almaktansa kısa dönem kiralamalar daha faydalı olmaktadır. Araç kiralama konusunda uzun dönem kiralamak isteyen ziyaretçilerimiz için de ekstra indirimli fiyatlarımız yer almaktadır.

Kısa dönem veya uzun dönem hiç farketmez. Araç kiralamanın pek çok avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi ÖTV ve MTV vergilerinin yükleridir. Periyodik olarak ödenen bu vergilerle uğraşmazsınız bu vergileri araç kiralama firmamız öder,sizlere sadece aracımızın konforunu çıkarmak kalır. Aynı zamanda yine son dönemlerde oldukça maliyetli olan araçlar giderleri bulunmaktadır. Kaskolar, trafik sigortaları gibi işlemlerde rent a car firmaları tarafından yapılmaktadır. Yine size aracın konforunu çıkarmak kalacaktır.

Yomra
ilçesi ve çevre ilçelerden aradığınız araçları web sitemizde bulabilirsiniz. Her kesime hitap edebilecek olan araç filomuz vardır. Dilerseniz sitemizde bazı araçlarımızı dilersenizde Yomra ilçesine çok yakın olan merkezimizde yerinde araçları görerek kiralama işlemlerinizi yapabilirsiniz..

-----------

Yomra İlçesini Tanıyalım

Yomra´nın kuruluş tarihini, Trabzonun kuruluş tarihiyle değerelendirecek olursak,Orta Asya´dan dört koldan yapılan göçlerin bir koluda Kafkas yaylaları ve İran Platooksu üzerinden gellen Turani bir kavmin Karadeniz sahillerine inerek yurt edindikleri ve Trabzon şehrini kurduklarını bilmekteyiz.Çok eski bir şehir olan Trabzon M.Ö. 2000 yıllarında kurulduğu Roma´nın Bizansın kuruluşundan dana eski olduğunu yapılan araştırmalar ortaya çıkarmış bulunmaktadır. Hitit, Asur, İskit, Halib, Makron, Kimri, Amazon, Kloh gibi Türk topluluklarının bölğede yaşadıklarını düşünecek olursak Trabzon´un kuruluşunda Rum Pontus ya da Bizanscılıktan öte Türklük vardır.Orta Asya´dan gelen bu Türk kavimlerinden sondra M.Ö 756-750 yılllarında Milletlilerin, M.Ö.50 M.S.395 yılında Romalıların 395-1204 tarihleri arasında Bizanslıların, 1204-1461 Kommenleri idaresine girmiş, fatih Sultan Mehmet Han´ın 1461 deki Trabzon´u fethiyle tekrar Türk hakimiyetine geçmiştir.Trabzon´un çevresini Grek kolinisi gösterme çabası Yuanhidis´in rumca yazdığı "Trabzon Tarihi" adlı eserine dayanmaktadır ki maksatlıdır. Buranın yerli halkının Turani ırktan sayılması gerçeklere daha uygundur. Çünkü batılı tarihçilerinde bu konuda ittifak ettiklerini görmekteyiz. Bunlardan, Doğu ülkeleri hakkkında çok sağlam fikirlere sahip olan Charles Texier´in yazdığı Küçük asya isimli eserinde "Karadeniz bölgesi miladden çok yıllar önce Orta Asya´dan gelen bazı ırklırın işgaline uğramıştır." demektedir. Prf.Şemseddin GÜNALTAY ve Prof.Zeki Velidi TOGAN da aynı görüşleri ileri sürmektedir.

Aynı eserde "Trabzon eski Yunanistan´ın en eski kenti olan Argos şehirlerinden daha eskidir. En aşağı M.Ö. 2000 yıllarında kurulmuştur." demekle buraları Yunanlılık ve Rumlukla bagdaştırmaya çalışanların da tezlerini çürütmektedir.Trabzonlu Mehmet aşıki "Menazür ül Avalim" adlı eserinde Trabzon´halkı Orta Asya menşeylidir" demektedir. "Trabzon Tarihi" adlı eserinde Hüseyin Hüsamettin Efendi Trabzon havalisinin Turan-ül Asl kavimlerince iskan edildiğini ileri sürer. Şemseddin Sami, "Kamus Ul Alam"adlı eserinde şöyle demektedir: Bunlardanda anlaşılacağı üzere Trabzon´u ilk kuranlar buraları ilk iskan edenler ve bu şehirde yerleşenler Orta Asyalı türklerdir. Falmerayer isimli bir Alman tarihçisi bile bu hususta "Trabzon´u ilk kuranlar buralara ilk yerleşen Kafkas taraflarından gelen turani bir ırktır diyerek bu görüşlere katılmaktaddır. Şu halde Yomra Trabzon´un yaşadığı bütün işgalleri görmüş, imar faaliyetlerini beraberce sürdürmüş saldırılara beraberce göğüs germiş yerleşen kavimleri bağrında barındırmış öz bir türk yurdudur.Miletlilerin, Bizanslıların, Kommenlerin, Romalıların istilasına uğramış, Kommenler devrinde toprak gelirlerinin bir kısmı Anadolu Selçuklu Devletine ödendiği görülmüştür. Yine Anadolu Selçuklu devletinin parlak devrini yaşatan Alaaddin Keykubat zamanında komutanlarından Ertoguş Beyy mahiyetindeki orduyla buraların kesin olarak Türk hakimiyetine girmesi için Trabzon muhasara edilmiş, ancak ilahi tecellinin sonucu bu toprakların Türkleşmesi 133 yıl daha geciktirmiştir.(1228) Nihayet fatih Sultan Mehmet Han´ın 26 Ekim 1461 yılında Trabzon´u fetetmesiyle Anadolu´da son toprak parçası da Türk birliğine katılmıştır.Bundan sonra Trabzon´un doğu taraflarının işgali ile Şehzade Beyazıd´ın lalası Hızır Bey memur edilmiştir. Yomra´da O´nun vasıtasıyla Osmanlı imparatorluğunun içine girmiştir. Hızır Bey aynı zamanda Trabzon´un ilk valisi olmuştur. Yomra topraklarının geliri ve iskan işiyle kale muhafızlarını görevlendirilmiş ilk yerleşmede Hızır Bey zamanında başlamıştır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Köprübaşı Rent a Car ( Araç Kiralama )
  Köprübaşı Rent a Car ( Araç Kiralama ) hizmetimizle Trabzon ilimizin tüm ilçelerinde en iyi araçlarımızı sizlere sunmaktayız. Uygun fiyat garantisi Hanedan´da..
 • Tonya Oto Kiralama Fiyatları
  Tonya Oto Kiralama Fiyatları - Rent A Car Firması aramalarınızda Trabzon ilinde rastladığınız firmamız en uygun fiyatları bölgede sizlere sunan tek firmadır.
 • Çaykara Araç Kiralama
  Çaykara Araç Kiralama - Rent a Car hizmetlerini alabileceğiniz, muhteşem araçların bulunduğu firmamızda sizlere uygun çözümler yer almaktadır.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.