Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Akçaabat Araç Kiralama Fiyatları

Akçaabat ilçesinde Araç Kiralama Fiyatları öğrenmek amacı ile web sitemizi ziyaret edebilir ve tüm araçlarımızın anlık olarak güncel fiyatlarını görebilirsiniz.

Trabzon´un en büyük ikinci ilçesi olan Akçaabat´da ihtiyaç duyduğunuz binek ve ticari araçların kiralanması işlemlerini firmamız yapmaktadır. Araçları kısa dönem olsun, uzun dönem olsun dilediğiniz günlerde kiralama yapabilirsiniz. Dilerseniz web sitemizden online olarak, dilerseniz telefon üzerinden veya dilerseniz Trabzon´da bulunan merkezimizde yerimizde, incelemelerinizi yaparak, araçları görerek kiralayabilirsiniz. Satın almak yerine kiralamak günümüzde oldukça akıllı seçim olacaktır. Uzun dönem kiralamalar ile firmalar kazançlı çıkacaktır. Beğendiğiniz bir aracı satın almak yerine uzun dönemlerde kiralayarak keyfinizi çıkarabilirsiniz. Kiralama ile kasko, sigorta, bakım vb.. derlerden de korunmuş olursunuz.

Kısa dönem bireysel kiralama işlemlerinde ise AKÇAABAT ve diğer tüm Trabzon ilçelerinde faaliyetlerini en iyi şekilde sürdüren firmamız 3 gün altına araç vermemektedir. Hepsi son model olan filo araçlarımızdan dilediğiniz araç ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bizi arayarak edinebilirsiniz.

Operasyonel kiralamaya da uygun olan filomuz, bugün tüm Karadeniz bölgesine hitap edebilmektedir.

Daha fazla bilgi ve sorular için hiç çekinmeden bizi arayın. Hanedan´ı aramadan kiralanacak araca karar vermemeniz önerilir.

-----------

Akçaabat ilçesi Hakkında

Akçaabat; Trabzon iline bağlı, Karadeniz´in nadide ve şirin sahil ilçelerinin başında gelmektedir. İlçemizin tarihi şüphesiz Trabzon tarihi ile yakından alakalıdır. Şevket Şâkir Paşa Trabzon Tarihi adlı eserinde Rum tarihçilerin etkisinde kalarak “Trabzon milattan önce 750 yıl önce inşa olup, ilk Trabzon’da yerleşen Meletlerin atası olan ‘Katris’ adlı bir kişidir." demektedir. Aynı eserde Akçaabat’ın 96 köy ve 6.700 hane olduğundan da bahsetmektedir. Madrid Milli Kütüphanesinde bulunan Klavion’un “Şark Seyahati” adlı eserinde: “Hava elverişli olmadığı için fındık yüklü gemi, Trabzon’un batısında 6 mil uzakta olan ‘Blâton’dan geri dönmüştü” diyerek Blâton adını anmakta ve burasının eski bir merkez olduğunu söylemektedir. Bu da M.Ö.  4’üncü asırda Akçaabat’ın önemli bir yerleşim birimi olduğunu göstermektedir.

Kentin bilinen en eski adı ‘Platana’ olup Yunanca ‘çınar ağacı’ anlamına gelmektedir. Bıjışkyan (1817) seyahatnamesinde kentin adı hakkında şu açıklamayı yapmıştır: “Platana, altı mil uzakta Yoros Koyu’nun içinde bir kasabadır. Platana çınar ağacı demektir, çünkü eskiden bura halkı aynı ağaca tapardı. Bununla beraber, bazıları Polathane yani ‘demir fabrikası’ olarak zikrederler.”  Akçaabat’a eski dönemlerde ‘Pulathane’ isminin verilmesi hakkında kesin bir tarihi bilgi yoktur. Bıjışkyan’ın seyahatnamesinde olduğu gibi Şevket Şakir Paşa da, Trabzon’un putperestlerin elinde iken halkın ‘Platana’ denilen çınar ağacına tapmakta olduğunu, bu sebeple de nahiye isminin o ağaca nispet edilerek ‘Pulathane’ye teşmil edildiğini yazmaktadır.

‘Akçaabat’ adının verilmesine gelince; rivayete göre ilçenin ismi üzerinde etimolojik ayrıştırma yapılarak “Akça’dan âbad olmuş yer, zengin yer” anlamında “Akçaabat” adının verildiği söylenmektedir. Kentin adının ticaretin gelişmesinden, paranın bolluğundan ve beyaz evlerinden dolayı veya eski Türkçeden kaynaklanan ‘batıdaki şehir’ anlamına geldiği de iddia edilmiştir.

Türkler ilçeye 12’nci yüzyıldan itibaren Selçuklu döneminde Türkmen beylerinin bölgeyi fethetmesiyle yerleşmeye başlamışlardır. İlçemiz, Trabzon’un 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilmesi ile Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Osmanlı döneminde bucak iken 1897 yılında ilçe teşkilatı kurulmuş ve ilk Kaymakamlığa da Giritli Mehmet Ali GORDANOĞLU tayin edilmiştir. Akçaabat, 1461 yılında Türk idaresine katılmasından 1 inci Dünya Savaşı yıllarındaki 1916 Rus işgaline kadar geçen 455 yılda herhangi bir işgale uğramamıştır. Şehrin tarihinde 1810 yılı Ramazan Ayı ayrı bir yer tutar. Bu tarihte Rus donanması Sargana mevkiine çıkarma yapmak istemiş, Akçaabat halkı 48’i kadın olmak üzere 969 kayıp vererek Akçaabat’ı savunmuş ve işgali engellemiştir.

20 Nisan 1916 yılında Rus gemileri Trabzon ve Akçaabat’ı topa tutarak yakıp yıkmışlar ve karaya asker çıkararak Akçaabat’ı işgal etmişlerdir. Çaresiz kalan halk, ülkenin batı ve iç bölgelerine göç etmek zorunda kalmıştır. İşgalden iki yıl sonra Türk ordusu Akçaabatlı milis kuvvetlerinin de yardımıyla 17 Şubat 1918’de işgalcileri kovmuştur.

www.akcaabat.gov.tr

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Filo Kiralama Fiyat Teklifi Al
  Filo Kiralama Fiyat Teklifi Almak isteyen tüm işletmelerin web sitemizi ziyaret edebileceği ve firma numaralarımızdan, email adreslerimizden filo kiralaması için avantajlı tekliflerini talep edebilmeleri mümkün.
 • Beşikdüzü Araç Kiralama Fiyatları
  Beşikdüzü Araç Kiralama Fiyatları ve Oto Kiralama firması olarak Hanedan markası altında tüm Karadeniz il ve ilçelerinde araçlarımızı sunuyoruz.
 • Trabzon Şirket Aracı Kiralama Fiyatları
  Trabzon Şirket Aracı Kiralama Fiyatları almak adına işletmenizin ihtiyac duyduğu araç modeli ve kiralama süresini bize iletebilir ve en uygun fiyatlı Trabzon filo kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.