Sizi Arayalım
0462 335 65 65
0541 462 1 462

Hayrat Araç Kiralama Firması

Hayrat Araç Kiralama Firması - Rent a Car Fiyatları ve araçları için Hanedan´ın web sitesinden kiralık araçları inceleyebilir ve en iyi fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Trabzon ilinin Hayrat ilçesinde ihtiyaç duyduğunuz kiralık araçları firmamızdan talep edebilirsiniz. Bünyemizde bulunan araçları web sitemizde yer alan teslimat noktalarının herhangi birinden teslim alabilir ve hızlı, güvenilir kiralamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden dilediğiniz araç için hızlı rezervasyon talebinde bulunabilir ve rezervasyonlarınızın anında onaylanması için dönüşlerimizi görebilirsiniz. Size en yakın lokasyon üzerinden yukarıda da bahsettiğimiz gibi tüm araçları teslim alabilirsiniz. Hanedan Oto Kiralama´da her kesime hitap edebilecek, her bütçeye uygun araçlar bulunmaktadır. Kaliteli ve güvenli araç kiralama hizmetleri için günün 24 saat bizlere ulaşabilir ve araçlarımız hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Trabzon ili merkezli çalışan rent a car firmamız karşılıklı güven ve saygı şartları içerisinde, kurumsallığını daima korumuş ve ilkelerine sahip çıkmıştır. Hanedan Araç Kiralama firması 7 gün 24 saat ulaşım sağlayabileceğiniz, profesyonel kadrosu ile hizmet veren bir firmadır.

Her yıl yenilenen araç teknolojilerini ve araçları kontrol eden ve yıllar geçtikçe filosuna yeni araçları katan Hanedan ile sizlerde en uygun fiyatlara Trabzon´da araç kiralama hizmetini alabilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana sektörde bulunmanın vermiş olduğu bilgi ve tecrüne ile araç kiralama işlemlerinde ek hizmetleri de sizlerden gelen talepler doğrultusunda hizmete açmıştır. Web sitemizden ek hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilir ve en ekonomik fiyatlardan araç kiralama hizmetlerini alabilirsiniz. Geçmişten bu güne kadar gelen ve gittikçe büyüyen filomuz sayesinde buralardayız. Siz değerli HAYRAT ilçeli komşularımıza da uzun dönem ve kısa dönem araç kiralama alanında hizmetlerimizi ulaştırmaktayız.

Detaylar ve uygun fiyatlar için hemen bizi arayın..

----------

Hayrat İlçesi Hakkında

rabzon iline bağlı olan Hayrat 1991 yılında ilçe statüsüne geçmiş, 1992 yılında bir çok birimi oluşturularak Of ilçesinden ayrılmıştır. Hayrat tarihi incelenirken Of´dan yeni ayrılarak ilçe olması nedeniyle Of´un tarihiyle bir bütünlük içinde ele alınması gerekir. Bu doğrultuda Of´un geçirdiği tarihi süreç Hayrat içinde geçerli olmaktadır. Dönem hakkında bilgi veren kaynaklarda bu bilgiyi desteklemektedir.

Bazı yerel yayınlarda Of´un Mitos´lu denizcilerce kurulan şehirlerden biri olduğu ve M:Ö:312´de Pontus Kırallığı sınırlarına girene kadar bağımsız olduğu yazılmakla birlikte bunu doğrulayan bir belge veya kaynak yoktur. Bölge ile ilgilien eski kaynak Heredot Tarihi´dir.

Heredot , bölgeye gelen Milletlerin bu bölgedeki Amazon (kadın savaşçı) denen bir toplulukla karşılaştığını, bunun dışında bölgede bazı yerli kavimlerden bahseder. Milletlerden önce Trabzon yöresinin Hititlere ait olduğunu,M.Ö. 1900´lerde Hitit İmparatorluğu´nun kurulduğu , M.Ö.1200´lü yıllarda Hititler zayıflayınca Doğu Karadeniz´de Azzi´ler diye bir topluluğun oldu bütün tarih ders kitaplarında yazılıdır. Trabzon ve çevresi ile ilgili en geniş bilgi Ksenophon´un yazdığı "Anabasis" adlı kitapta vardır.
M.Ö.400 yılında yazılan bu kitapta Trabzon´un şehir dışındaki yerlerinden ve dağlarından bahsederken bunları o dönemin isimleriyle geniş olarak anlatır. Miletler´in Trabzon´u yaklaşık M.Ö.750 yıllarında kurduğu bilindiğine göre aradaki dönemde Of ta bağımsız bir yönetimin olduğu söylemek kesinlikle yanlıştır.
Trabzon şehri Of ile birlikte Müslüman Türklerin eline geçtiği 1461 yılına kadar Of ´a sırasıyla koloniciler , Persler , Selevkiya Krallığı , Pontus Krallığı , Roma imparatorluğu , Bizans İmparatorluğu , Trabzon Rum Pontus İmparatorluğu hakim olmuştur. Rum Pontus İmparatorluğu sözündeki Rum ibaresinin Yunanlılık ile hiç ilgisi olmayıp kelime olarak Romalı manasına geldiği kesin hükümdür.

Ayrıca özellikle Bizans dönemimde, Müslüman Arap ve Terklere karşı Bizanslılar çareyi Balkanlardan getirdikleri bir çok Türk boyunu Trabzon ve Of ´ tan başlayarak güneye doğru Akdeniz sahillerine kadar yerleştirmekle bulmuştur. Ancak yerleşen bu insanlar genelde dağlık kesimlere yerleşmişlerdir. Burada dilleri Rumca ( bugünkü Yunanca ´ dan farklı ) , dinleri Hıristiyan , çoğu kültürleri Türk olan insanlar vardır. Yine bu yöre insanı ile kafkas insanı arasında da kültür ve yaşam biçimi olarak çok sayıda benzerlik vardır. Bunlar ile ilgili bir çok yayın Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi´ndeki kütüphanede bulunmaktadır.
Of , 1461 ´ de alındıktan sonra Of ´ a ilk Müslüman -Türk yerleşmesi genellikle asker aileleri açısından olmuştur. Of ´ta Solaklı ve Baltacı deresinin adları da buraya solaklı ve baltacı bölüklerinden yerleşen askerlerle ilgilidir. Of´a Müslümanların yerleşmesi ile ilgili kesin bilgiler arasında şu nüfus bilgileri verilebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Amasya Filo Kiralaması Yapan Firmalar
  Amasya Filo Kiralaması Yapan Firmalarla ilgili Google aramalarınızda karşınıza çıkan HANEDAN firması, bölgede etkin, bilinen bir firmadır. Uzun dönemli araç kiralaması yapmak isteyen komşularının hizmetindedir.
 • Gümüşhane Filo Kiralama Fiyatları
  Gümüşhane Filo Kiralama Fiyatlarını öğrenebilmek adına kiralanacak araç segmenti, kiralanacak süre ve araç sayısı önemlidir. Detaylı bilgi için HANEDAN firmasına iletişim sayfası aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
 • Of Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Firması
  Of Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Firmamızda kısa dönem ve uzun dönem kiralama hizmetlerimizden yararlanabilir ve araçları en iyi hizmetler ile kiralayabilirsiniz.
Uyarı : Web sitemizde yayınlanan fotoğraf ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
Bize Ulaşın
 • Konaklar Mahallesi Emek Caddesi No:18/A Ortahisar / Trabzon
 • Telefon : 0462 335 65 65
 • E-Mail : info@hanedanotokiralama.com

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.